Jak vybrat ideální ložní povlečení do dětské postýlky?


1. Velikost postele

Prvním krokem při výběru ložního povlečení do dětské postýlky je určení velikosti postele. Je důležité zvolit povlečení, které bude přesně sedět na matraci a nebude se příliš skládat nebo viset dolů. Pokud máte postel s nestandardními rozměry, může být těžké najít vhodné povlečení, ale existují specializované obchody, které nabízejí i takové možnosti.

2. Materiál

Materiál povlečení je dalším důležitým faktorem. Dětská kůže je citlivá a měkké materiály jako bavlna nebo flanel jsou ideální pro dětskou postýlku. Vyhněte se syntetickým materiálům, které mohou dráždit kůži a způsobovat alergie.

2.1. Bavlna

Bavlna je nejoblíbenější materiál pro ložní povlečení díky své měkkosti a příjemnému pocitu na kůži. Je hypoalergenní a snadno se udržuje. Pokud hledáte kvalitní bavlněné povlečení, doporučujeme navštívit ihano.cz, kde najdete široký výběr povlečení pro dětské postýlky.

2.2. Flanel

Flanelové povlečení je ideální pro zimní měsíce, protože udržuje teplo a je velmi měkké na dotek. Je vyrobeno z vlny nebo bavlny a má výborné izolační vlastnosti. Pokud hledáte flanelové povlečení, můžete se podívat také na ihano.cz.

3. Design a barvy

Design a barvy povlečení jsou samozřejmě také důležité. Vyberte si motivy a barvy, které se líbí vašemu dítěti a které se hodí k designu pokoje. Pokud nejste jistí, jaké barvy a motivy zvolit, můžete se nechat inspirovat na internetu nebo v obchodech s dětským zbožím.

3.1. Unisex design

Pokud nevíte, zda se narodí chlapec nebo dívka, můžete zvolit unisex design. Jednoduché motivy jako hvězdy, puntíky nebo proužky jsou vhodné pro oba pohlaví a budou vypadat skvěle v každém pokoji.

3.2. Oblíbené postavičky

Pokud vaše dítě má oblíbenou postavičku z pohádky nebo filmu, můžete zvolit povlečení s tímto motivem. Děti se budou těšit na spaní v posteli s jejich oblíbenou postavičkou a povlečení bude vypadat skvěle v pokoje.

Závěr

Výběr ložního povlečení do dětské postýlky může být náročný, ale správný výběr může udělat velký rozdíl v tom, jak se vaše dítě bude cítit a spát. Zvolte povlečení správné velikosti a materiálu, který bude příjemný na dotek a nezpůsobí alergie. Pokud hledáte kvalitní povlečení pro dětské postýlky, doporučujeme navštívit ihano.cz, kde najdete široký výběr povlečení pro děti všech věkových kategorií.